Jakimi zasadami należy się kierować wybierając konto osobiste

Nie sposób sobie chyba wyobrazić aby w dzisiejszych czasach funkcjonować bez konta bankowego. Ale jak się odnaleźć w gąszczu ofert dostępnych na rynku? Na co zwrócić uwagę decydując się na konto osobiste?

Opłaty powiązane z naszym rachunkiem bankowym.

Po pierwsze oferty mogą różnić się od siebie kosztami stałymi takimi jak:

  • opłata za wypłaty z bankomatów – dotyczy bankomatów innego banku)
  • opłata za samo prowadzenie rachunku – najczęściej jest uzależniona od tego czy na Twoje konto osobiste wpływa co miesiąc określoną ilość pieniędzy.
  • oplata za korzystanie z karty – w większości banków znika gdy dokonujemy karta transakcje na określoną w umowie kwotę.

Oprocentowanie

W dobie szybkich i łatwych kredytów zapominamy że podstawowym celem dla którego zakładamy konto internetowe rachunekwbanku.pl jest oszczędzanie. Również i tutaj oferty różnych banków różnią się oprocentowaniem oraz dostępnością naszych środków na powiązanym rachunku oszczędnościowym. W niektórych bankach możemy bowiem przelać nasze pieniądze za darmo tylko określoną ilość razy z konta oszczędnościowego na rachunek główny, później przelew taki wiąże się już z pewnymi kosztami.

Bankowość online i aplikacja mobilna

Nie oszukujmy się, coraz mniej ludzi ma ochotę na wycieczki do banku, stanie w kolejkach i osobiste załatwianie spraw. Dlatego bardzo ważne jest, czy Konto osobiste na które się decydujemy ma rozbudowaną i intuicyjną bankowość on-line, oraz czy aplikacja mobilna faktycznie ułatwi nam załatwianie nam spraw na naszym koncie z telefonu i tabletu. Najłatwiej sprawdzimy to patrząc na ocenę i czytając komentarze aplikacji danego banku na naszym urządzeniu mobilnym. Innym istotnym aspektem jest też możliwość obsługi przez nasz bank płatności za pomocą szybkich przelewów internetowych (niestety nadal nie wszystkie banki dają taką możliwość) oraz obsługa systemu płatności urządzeniem mobilnym BLIK.

 

Konto osobiste z możliwością załatwiania spraw urzędowych.

Wiele banków oferuje też możliwość założenie profilu zaufanego za pośrednictwem naszego konta, oraz możliwość załatwienia niektórych spraw urzędowych z poziomu bankowości internetowej. Warto sprawdzić też tą możliwość przed podjęciem decyzji o otworzeniu konkretnego rachunku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *